WhatsApp
Telefon
Bahçeşehir Su Arıtma Cihazı

Bahçeşehir Su Arıtma Cihazı

Bahçeşehir Su Arıtma Cihazı

Doğal kaynak suları bulunduğu bölgeye göre içerisinde çeşitli bakteriler bulundurmaktadır. İçme suyunun sağlıklı olabilmesi için arıtma işlemenin uygulanması gerekiyor. Bahçeşehir su arıtma cihazı ile içme suları, en sağlıklı hale getirilebiliyor. Günümüzde birçok yerde bu arıtma cihazları kullanılmaktadır. İnsanlar arasında çeşme suyu ile hazır suların temizliği konusunda farklı görüşler bulunmaktadır.

Sağlıklı olarak bildiğimiz ve kaynağından direk gelen çeşme sularında çeşitli mikroplar bulunmaktadır. Çeşme suları, su kaplarında belirli bir süre kaldığında bakteri üretmeye başlayacaktır. Hazır sularda da uzun süre koruyuculuk sağlamak için çeşitli kimyasallar kullanılabiliyor. Daha sağlıklı su içmek istiyorsanız, su arıtma cihazı kullanarak içme suyunuzu her zaman taze ve temiz yapabilirsiniz.

Bahçeşehir Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Evinizde kullandığınız suyun temizlenmesi için bahçeşehir su arıtma cihazı kullanabilirsiniz. Su kullanım yoğunluğuna ya da kullanım yerine göre farklı modellerdeki arıtıcıları kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı modelleri şunlardır;

  • Aqua su arıtma cihazı,
  • Prime su arıtma cihazı,
  • Lüx daire giriş ön arıtma cihazı,

Su arıtma cihazı fiyatları, modeline göre farklılık göstermektedir. Arıtma cihazlarında kullanılan filtre yapıları, fiyatlarında belirleyici olmaktadır. Su arıtma cihazlarındaki tank hacimleri, pompalı ya da pompasız modeller farklı fiyatlarla satılıyor. Evlerde daha çok mutfak tezgahı altında kullanılabilen modeller tercih edilmektedir. Güvenilir filtre teknolojisi sayesinde, şebekeden gelen suyu arıtarak, en temiz haliyle kullanılmasını sağlıyor.

Bahçeşehir Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazı içerisinde çeşitli görevleri yapan filtre sistemleri bulunmaktadır. Bahçeşehir su arıtma servisi filtresi, kullanılan arıtma cihazı modellerine göre değişmektedir.

Su arıtma cihazı filtreleri şunlardır;

  • Membran filtre,
  • Arıtma tankı filtresi,
  • Post karbon filtre,
  • 12” sediment filtre,
  • 12” gac filtre,

Su arıtma cihazı sistemi kurulumu yapıldıktan sonra şebekeden gelen su bu filtrelerden geçerek, içerisindeki mikroplardan arındırılmaktadır. Suda bulunan artık maddeleri ve mikropları filtreler tuttuğu için belirli aralıklarla filtrelerin temizlenmesi ve değiştirilmesi gerekiyor. Yetkili servisten yardım alınarak, cihaza uygun filtre sisteminin temin edilmesi ve değiştirilmesi talep edilebilir. Filtreler, su arıtma cihazlarının en önemli parçalarıdır ve bu filtrelerin temiz olmasına dikkat etmek gerekir.

 

 

Sıkça Sorulan Sorular