WhatsApp
Telefon
Pompalı Ve Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasındaki Fark Nedir?
12 Kasım 2022, 10:01

Pompalı Ve Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasındaki Fark Nedir?

Pompalı Ve Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasında Ki Fark Nedir?

Pompalı Ve Pompasız Su Arıtma Cihazı Arasında Ki Fark Nedir? Pompalı ya da pompasız su arıtma cihazları ters ozmoz mantığı ile çalışıyor. Ters ozmos yani reserve osmosis; bir membran teknolojisi. Bu teknoloji 2 aşamadan oluşuyor. İlk aşama arıtılacak su bazı ön temizleme sürecinden geçiyor. İkinci aşamada ise katı parçalar sudan ayıklanıyor. İki su arıtma cihazı da temiz su üretmektedir.

 

 

 

 Pompalı Su Arıtma Cihazı Neden Kullanılmalı?

 

 Pompalı su arıtma cihazı kullanım yeri ekseriyetle su basıncının düşük olduğu alanlardır. Cihazın bu düşük basınçta çalışabilmesi için minimum 4 bar basınca ihtiyaç duyulur. 4 barın altındaki suda su arıtma cihazı kullanılması gerekirken, pompalı su arıtma cihazı kullanımı için 4 barın altında basınç yeterlidir. Pompalı su arıtma cihazı böylelikle aktif hale gelir ve rahatlıkla çalışır.

 

 

 Pompasız Su arıtma Cihazı Neden Kullanılmalıdır?

 

 Su basıncına göre tercih edilecek olan elektrikli su arıtma cihazı suyu hızla ulaştırır. Pompasız yani elektrikli su arıtma cihazlarında su basıncı 3 ya da 4 bar olmalıdır. Su arıtılırken oldukça ince filtreleme sistemi ile arıtılan su temiz su deposunda birikir. Bu şekilde kullanımı daha verimli olur. Elektriksiz de kullanımı mevcuttur.

 

 Su Arıtma Cihazlarının İçeriği

 

 Su arıtma cihazları farklı kullanım yapılarıyla ve özellikleri ile birbirinden farklı da olsa, hepsinin ortak noktası temiz su üretimi yapmaktır.

 

 Özellikleri;

 

 Atık su deposu

 Temiz su deposu

 Filtre

 Elektrikli

 Pompalı

Sosyal Medya :
Pompalı Cihazlarda Elektrik Kesildiğinde Cihaz Devre Dışı Kalır mı?
09 Kasım 2022, 15:49
ÖNCEKİ
Açık Kasa İle Kapalı Kasa Arasında Ki Fark Nedir?
12 Kasım 2022, 10:00
SONRAKİ