WhatsApp
Telefon
Açık Kasa İle Kapalı Kasa Arasında Ki Fark Nedir?
12 Kasım 2022, 10:00

Açık Kasa İle Kapalı Kasa Arasında Ki Fark Nedir?

Açık Kasa İle Kapalı Kasa Arasında Ki Fark Nedir?

Açık Kasa İle Kapalı Kasa Arasında Ki Fark Nedir?

 Su arıtma cihazlarının ortak özelliği suyu temizlemek ve sterilizasyon olsa da suyun mineral dengesini muhafaza etmesi, daha sağlıklı su içmek adına kaliteli filtreleri ile birçok arıtma sistemi geliştirilmiştir. Pompalı ve pompasız elektrikli özelliğinin yanı sıra açık kasa ve kapalı kasa gibi seçenekleri vardır.

 

 Açık Kasa Su Arıtma Cihazları

 

 Açık kasa su arıtma cihazları; 11 kademeli olarak üretilen, yumuşak ve tat olarak suyu içtiğiniz zaman maksimum doyum noktasına ulaştığınız bir su arıtma cihazıdır. Çok doğal ve sudaki ph seviyesi, diğer su arıtma cihazları arasında 5 kademeli olan su arıtma cihazları ile eşdeğer. Eklenen ekstra mineral filtreleri sayesinde su daha yumuşak ve verimlidir. Su filtreleri açıkta bulunur ve çalışması için sürekli içi boş bir materyale ihtiyaç duyulur. Bu materyale housing denir ve filtreler bunun içindedir.

 

 Kapalı Kasa Su Arıtma Cihazları

 

 Kapalı kasa su arıtma cihazları 5 kademeli olup, 5 adet inline filtreye sahiptir. Kapalı kasa filtrelerde housing ihtiyacı yoktur. Cihaz üzerinde kendine ait housing bulunur. Giriş çıkışlarda oldukça güvenli bir kilit sistemi vardır. Inline kapalı kasa su arıtma cihazları reverse osmosis system tekniğiyle çalışır. Bu teknikte, reverse osmosis sisteminin beyni niteliğinde olan membran, yüksek filtrelizasyon su arıtma işlemi gerçekleştirilir.

 

 Membran Filtre Nedir?

 

 Su arıtma cihazlarının beyni niteliğinde olan filtredir. Bir membran filtrenin kalitesi, saf su üretmek adına çok önemlidir. Ürettiği saf su kalitesi, insan sağlığına oldukça yararlı derecededir. Bilindiği üzere membran teknolojisi ilk olarak uzay mekiğinde bulunan astronotların, su sıkıntısı sebebi ile kendi dışkılarından temiz su üretmek adına kullanılmıştır.

 

 Inline Kapalı Kasa 9 Aşamalı ve 11 Aşamalı Su Arıtma

 

 Şebeke suyunun en verimli şekilde membran filtre için hazırlanması, su arıtmadan önce mineral filtrelerden geçmesi, içtiğiniz suya doyum olmaz lezzet katmaktadır. Önemli olan sadece mineral filtre ile ortaya çıkan suyun lezzeti değil, bunun dışında suyun temizliği, kalitesi, güvenilir olması ve insan sağlığına uygun olması önemlidir.

Sosyal Medya :
En İyi Su Arıtma Cihazı Nasıl Olmalı?
12 Kasım 2022, 10:02
ÖNCEKİ